آیت الله علوی گرگانی: اگر کلمه حق به دل بنشیند جوانان حاضر به جان دادن در راه خداوند هستند

مدارا؛ کانون نواندیشی دینی _ آیت الله علوی گرگانی استمرار کنگره ها و جلسات و یادواره های شهیدان را بهترین راه احیاء راه شهیدان دانست.

به گزارش شفقنا ، استاد حوزه علمیه قم صبح امروز در دیدار مسئولین کنگره شهید فهمیده و ۳۰۰ شهید بخش مرکزی استان قم گفت: شهید فهمیده سرسلسه شهیدان است که با وجود سن و سال کم دارای فهم و معرفتی والا بود که جان خود را در این راه نثار کرد.

او شهیدان را امانتی نزد مردم دانست و افزود: ما باید از این امانت ها به خوبی حفاظت کنیم زیرا آنان جان خود را در این راه نثار کردند و ما باید ادامه دهنده راه این بزرگواران باشیم و نباید بگذاریم راه آنان از بین برود.

آیت الله علوی گرگانی استمرار کنگره ها و جلسات و یادواره های شهیدان را بهترین راه احیاء راه شهیدان دانست و افزود: این ها علت مبقیه است که همانند خون در ابدان انسانیت تازه می ماند تا آیندگان آن را ببینند و بشناسند و بدانند که در نتیجه ایثارگری و جان در راه خدا دادن این است که همیشه یاد و نام او زنده است.

او هدف دشمن را ضربه زدن به اسلام و انقلاب دانست و افزود: دشمن از هر طریقی سعی در ضربه زدن به ما دارد و هدفش این است که این ایثارگری ها را از صحنه روزگار بزداید، ما باید با آگاهی کامل نگذاریم میدان به دست دشمنان بیفتد.

استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: این من و شما هستیم که باید با نگهداری این آثار آنها را زنده نگه داریم.

او با اشاره به آیاتی از قرآن درباره زنده بودن شهیدان در نزد خدا گفت: خداوند در قرآن کریم می فرماید گمان نکنید که آنان مرده اند بلکه زنده هستند و در پیشگاه خداوند روزی خواهند داشت. این آیات بشارت دهنده برای افرادی است که در این دنیا هستند.

علوی گرگانی به آیات اول سوره بقره اشاره کرد و ادامه داد: خداوند به واسطه غیب با بندگان مومن خود معامله می کند تا مردم و جوانان داوطلبانه و با اعتقاد در این راه قدم بردارند.

او با اشاره به دعای عهدنامه گفت: ما در این دعا می خوانیم خدایا زمانی که امام زمان(ع) ظهور می کند مرا برگردان تا در رکابش شهید شوم. و این عبارتی که ما می خوانیم ایمان زیاد و اعتقاد بالا می خواهد تا شهادت را با عشق و علاقه انتخاب کند و اگر کلمه حق به دل بنشیند جوانان حاضر به جان دادن در راه خداوند هستند.

استاد حوزه علمیه قم در پایان با پیام خود به کنگره شهید فهمیده و ۳۰۰ شهید بخش مرکزی قم که ۳۰ دی ماه سال جاری در شهر قنوات برگزار می شود گفت: پیام من به شما این است که این شجره نبوت و طیبه ضعیف نشود و باید این درخت را نگهداری و آبیاری کنید تا این انقلاب زنده بماند.

 

 

✍️ دیدگاه شما 🙏