حجت الاسلام تسخیری: ایران برای همه ی ایرانیان است و این شعار نیز هیچ مرزبندی قومی، دینی و فرهنگی ندارد

 

مدارا؛ کانون نواندیشی دینی _ همایش همبستگی معنوی ادیان برای سربلندی ایران در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با حضور نمایندگان ادیان الهی و شخصیت های مذهبی و فرهنگی برگزار شد.

 

 

به گزارش شفقنا ، در ابتدای این مراسم، حجت الاسلام محمدمهدی تسخیری با خیرمقدم به مهمانان به سخنرانی پرداخت و گفت: در آستانه ی ورود به چهلمین ساگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مفتخریم که در حضور شخصیت های دینی، فرهنگی، سیاسی و نمایندگان محترم و به خصوص خانواده ی شهدای پیروان ادیان در هم اندیشی به نام همبستگی معنوی ادیان برای سربلندی ایران هستیم.

او ادامه داد: همدلی، همبستگی، یکپارچگی و ارتقاء معنویت در جمهوری اسلامی ایران از مهم ترین مولفه ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی به شمار می رود. توجه به معنویت از آن جهت حائز اهمیت است که پس از انقلاب اسلامی مفاهیمی مانند ایمان، تقوا، وحدت، ایثار و شهادت در جامعه مورد توجه جدی آحاد مردم و به خصوص جوانان از پیروان ادیان در ایران قرار گرفته است.

تسخیری تصریح کرد: این همدلی در بین آحاد مختلف بخشی از شکل دینی نشر گرفته از فرهنگ انقلاب اسلامی است که با اندیشه و تفکر و رهبری امام خمینی طنین انداز شد و فراتر از مرزها نیز پیش رفت. تفکر و اندیشه ی این امام بزرگوار را مقام معظم رهبری هم ادامه داد و در حقیقت بیانگر هدف انبیاء و انسان های موحد است تفکر و اندیشه که برای انسان فی نفسه قابل احترام است.

رئیس مرکز گفت وگوی ادیان در پایان خاطرنشان کرد: ایران برای همه ی ایرانیان است و این شعار نیز هیچ مرزبندی قومی، دینی و فرهنگی ندارد و بر این اساس است که وحدت ملی در ایران به بهترین وجه خود را نشان می دهد.

 

 

✍️ دیدگاه شما 🙏